RAURAIN

Využítí dešťové vody pro jedno a dvougenerační domy

Všude v Evropě se pořád vyskytují mnohočetné srážky a je vhodné se zamyslet nad ekonomickou i ekologickou stránkou faktu, že velkou část vody svedené ze střech lze využít jako užitkovou vodu v rodinném domku nebo také v oblasti zahrady.

Program RAURAIN I je určen především pro využití jímaných dešťových vod ze střech v oblasti zahrady. Akumulační nádrž je vyráběna s velmi kvalitního materiálu HDPE. Tento polyetylén je mimořádně odolný vůči nárazům a ekologický. Kromě toho jsou nádrže podstatně lehčí než nádrže z alternativních materiálů. Součástí těchto systémů jsou čerpadla, různé armatury a filtry. Instalace nevyžaduje žádné přídavné instalační práce v domě, tak lze nádržemi dovybavit i stávající budovy.

Využití dešťové vody v domácnosti a na zahradě

Pro dosažení maximálního efektu využití lze vodu použít jak v domácnosti jako užitkovou vodu (splachování WC, úklid a popřípadě i praní), tak i zavlažování zahrady. Vedle akumulační nádrže je systém RAURAIN II vybaven i objemovým filtrem, kompaktní jednotkou a nasávací hadicí s plovákem.

RAURAIN - technické informace  (pdf 414kB)

RAURAIN - ceník  (pdf 2MB)

RAURAIN - využítí dešťové vody pro jedno a dvougenerační domy RAURAIN - nádrž RAURAIN - filtr